Vítejte na stránkách originály z Valašska.

Sylva Šmardová je  výtvarnice, lektorka kurzů a terapeutka Bachových esencí. Je držitelkou regionální značky Beskydy originální produkt pro cínovaný šperk a ručně malované hedvábí.  Šperky z její tvorby jsou často označovány jako ŠPERKY S DUŠÍ. Sama autorka se specializuje na méně známé minerály. Její tvorba se vyznačuje velkou citlivostí pro kombinaci a soulad minerálů. Šperky tvoří vědomě pro harmonizaci těla i duše. Jako lektorka má spoustu znalostí o působení minerálů, živlu, barev  a také  znalosti  o čakrách. Všechny tyto znalosti a velký cit pro tvorbu s nepoddajným cínem, činí její šperky neopakovatelnými originály s větším přesahem než běžné šperky. Jelikož jsou její šperky tvořeny vědomě, s láskou a znalostmi, které u každého tvůrce vždy nenajdete, mají harmonizující i estetický přínos pro každého, kdo si je zakoupí. 

Při tvorbě hedvábí používá často přírodní motivy, spirálky, peříčka a různé symboly. Vše pečlivě ladí do harmonických jemných kombinací barev. Hedvábí je luxusní přírodní materiál, který v létě příjemně chladí a v zimně zahřívá. Hebkost a jemnost tohoto materiálu potěší jistě každou ženu. 

Sylva Šmardová se věnuje výtvarně tvorbě již 20 let. Mezi její další tvorbu se řadí také tvorba náramků z minerálů, tvorba z vlny, malování na keramiku a v posledních letech také kresba obrazů pastelem.

 Její zboží s regionální značkou Beskydy originální produkt si ve formě dárků našlo cestu do těchto zemí :  Evropa : Česko, Slovensko, Belgie, Rakousko, Anglie, Lotyšsko, Itálie, Francie, Černá hora, Rumunsko, Bulharsko,  Německo, Ukrajina, Švýcarsko. Amerika - USA - Texas a Kalifornie, Austrálie. Asie -Indonésie, Izrael, Malajsie.