Vítejte na stránkách originály z Valašska.

Jmenuji se Sylva Šmardová. Původním povoláním jsem dostihová jezdkyně, ale již spoustu let pracuji jako  je  výtvarnice, lektorka kurzů a terapeutka Bachových esencí. Jsem držitelkou regionální značky Beskydy originální produkt pro cínovaný šperk a ručně malované hedvábí.  Šperky z mé tvorby jsou často označovány jako ŠPERKY S DUŠÍ. Specializuji se na méně známé minerály. Má  tvorba se vyznačuje velkou citlivostí pro kombinaci a soulad minerálů. Šperky tvořím vědomě pro harmonizaci těla i duše. Jako lektorka mám spoustu znalostí o působení minerálů, živlu, barev  a také  znalosti  o čakrách. Všechny tyto znalosti a velký cit pro tvorbu s nepoddajným cínem, činí mé šperky neopakovatelnými originály s větším přesahem než běžné šperky. Jelikož jsou mé šperky tvořeny vědomě, s láskou a znalostmi, které u každého tvůrce vždy nenajdete, mají harmonizující i estetický přínos pro každého, kdo si je zakoupí. 

V roce 2022 jsem začala tvořit cínované šperky ve spojení s peřím. Jedná se o mou z cela originální tvorbu jež pozvedá Duši a harmonizuje energie člověka. 

Při tvorbě hedvábí používám často přírodní motivy, spirálky, peříčka a různé symboly. Vše pečlivě ladím do harmonických jemných kombinací barev. Hedvábí je luxusní přírodní materiál, který v létě příjemně chladí a v zimně zahřívá. Hebkost a jemnost tohoto materiálu potěší jistě každou ženu. 

Výtvarně tvorbě se věnuji již 20 let. Mezi mou další tvorbu se řadí také tvorba náramků z minerálů, tvorba z vlny, malování na keramiku a v posledních letech také kresba obrazů pastelem.

 Má tvorba s regionální značkou Beskydy originální produkt si ve formě dárků našlo cestu do těchto zemí :  Evropa : Česko, Slovensko, Belgie, Rakousko, Anglie, Lotyšsko, Itálie, Francie, Černá hora, Rumunsko, Bulharsko,  Německo, Ukrajina, Nizozemí, Švýcarsko. Amerika : Kanada,  USA - Texas a Kalifornie, Ilianolis - Chicago. Austrálie. Asie -Indonésie, Izrael, Malajsie, Srí Lanka. Předvádění řemesla cínování. Hrozenkobraní - Nový Hrozenkov. 

Památník Antonína Strnadela