Vítejte na mých stránkách Originály z Valašska.

Jmenuji se Sylva KiaRa Šmardová. 

Narodila jsem se na Valašsku, kde stále žiju a tvořím. Mé dětství a dospívání jsem strávila v dostihové stáji. V sedle koní jsem poznávala krásu valašských kopců a okolí řeky Bečvy. Navštěvovala jsem ale také keramiku a výtvarný kroužek. Původním povoláním jsem dostihová jezdkyně. Po ukončení vzdělání,  jsem odešla v 18 letech sama do zahraničí, kde jsem pracovala v dostihové stáji jako pracovní jezdkyně. Zajímá Vás zda jsem jezdila dostihy ? Ano několik dostihu jsem odjezdila. Po návratu ze zahraničí jsem vystudovala k údivu mého okolí obor:  Podnikání a vedení firmy na soukromé škole. Mé znalosti se tak rozšířily o vědomosti z marketingu, reklamy, managementu, účetnictví a práva.     

V roce 2000 jsem se vdala. Bohužel oba dva mí synové se narodili nemocní. Jejich nemoci mě posunuly k alternativní medicíně, studiu Bachových esencí, zkoumání působení minerálů na člověka, k prozkoumávání různých duchovních nauk a práci s energií.  Velkou oporou mi v té době bylo také studium tarotu na astrologické škole Sirah v Praze. 

V roce 2008  - 2009 jsem se stala certifikovanou poradkyní vzdělanou v Bach international Education Prgrame pod vedením Tessy Jordan z Bachova centra z Anglie. V roce 2012 jsem  pokračovala ve vzdělání u Dr. Katariny Michel z Německa. Absolvovala jsem doplňkové vzdělání na téma : Bachovy květy pro ženy a děti, Bachovy květy a pracovní stres a Bachovy květy jako pomoc při osobním rozvoji a duchovním růstu. Jsem autorka webových stránek www.bachovyesence.eu, které bohužel zanikly. Do roku 2014 jsem působila jako terapeutka. Přednášela jsem  na různá duchovní témata a také jsem působila jako lektorka výtvarných kurzů a kurzů tarotu.  Zároveň jsem se věnovala výtvarným činnostem a vedení dětí ve výtvarném kroužku v naší vesnici. 

V roce 2015 se mi narodil třetí syn. V současné době mám doma čtyři krásné muže :-) Dále dva pejsky, 3 kočky a proměnlivé množství slepiček. Po narození třetího syna, se věnuji převážně výtvarným činnostem. 

Od roku 2016 jsem držitelkou regionální značky Beskydy originální produkt pro:  Cínovaný šperk a Malované hedvábí.  Šperky z mé tvorby jsou často označovány jako ŠPERKY S DUŠÍ. Miluji minerály. Specializuji se na méně známé minerály a minerály z naší krásné české země. Má  tvorba se vyznačuje velkou citlivostí pro kombinaci a soulad minerálů. Šperky tvořím vědomě pro harmonizaci těla i duše. Jako lektorka mám spoustu znalostí o působení minerálů, živlů, barev a také znalosti o čakrách. Všechny tyto znalosti a velký cit pro tvorbu s nepoddajným cínem, činí mé šperky neopakovatelnými originály s větším přesahem než běžné šperky. Jelikož jsou mé šperky tvořeny vědomě, s láskou a znalostmi, které u každého tvůrce vždy nenajdete, mají harmonizující i estetický přínos pro každého, kdo si je zakoupí. Velice ráda tvořím  Osobní talismany. Věnuji se také tvorbě na zakázku z Vámi dodaných minerálů. V roce 2022 jsem začala tvořit cínované šperky ve spojení s peřím. Jedná se o mou z cela originální tvorbu jež pozvedá Duši a harmonizuje energie člověka. 

Malované hedvábí. 

Při tvorbě hedvábí používám často přírodní motivy, spirálky, peříčka a různé symboly. Vše pečlivě ladím do harmonických jemných kombinací barev. Hedvábí je luxusní přírodní materiál, který v létě příjemně chladí a v zimně zahřívá. Hebkost a jemnost tohoto materiálu potěší jistě každou ženu. Hedvábí se věnuji již od roku 2010 a přivedla mě k němu tvorba s dětmi ve výtvarném kroužku.

Má tvorba s regionální značkou Beskydy originální produkt si ve formě dárků našla cestu do těchto zemí : Evropa : Česko, Slovensko, Belgie, Rakousko, Anglie, Lotyšsko, Itálie, Francie, Černá hora, Rumunsko, Bulharsko, Německo, Ukrajina, Nizozemí, Švýcarsko. Amerika : Kanada, USA - Texas a Kalifornie, Ilianolis - Chicago. Austrálie. Asie -Indonésie, Izrael, Malajsie, Srí Lanka.

 Mezi mou další tvorbu se řadí také tvorba náramků z minerálů, tvorba bytostí z vlny do které mě zasvětila Chami Peer, malování na keramiku a kresba obrazů pastelem. V malování pastelem jsem dosáhla pěkných úspěchů v mezinárodních internetových soutěžích.  Za největší úspěch považuji velice pěknou odezvu na jeden z mých obrazu z Museé du Louvre. Dále umístění a posvěcení mého obrazu Panny Marie v jednom z největších kostelů v Českém Banátu ve vesnici Gérnik. Mými největšími učiteli byli malíři Igor Janíček a Michal Janovský. 

V roce 2022 jsem se blíže seznámila s aromaterapií. Musím říci, že v současné době je to má veliká láska. Obsolvovala jsem tvořivé vzdělání v oblasti osobních parfémů, kurz aromatouch techniky a kurz Aromaterapie v domácnosti. V minulém roce jsem vytvořila několik přírodních parfémů, které jsem doplnila o minerály a obrazy z mé tvorby. Propojila jsem tak aromaterapii, krystaloterapii a arteterapii. Z této činnosti jsem nadšená, jelikož mohu propojovat znalosti terapeuta a výtvarnice, do krásných produktů pro Vaši radost. Mou tvorbu můžete více shlédnout v galerii.

Přeji Vám pěkně strávený čas na mých  stránkách. 

Když tvořím, tak jsem. 

Sylva KiaRa 

Certifikáty: