Akce

2024

16.3 2024 - sobota 
MINERAL EXPO ZLÍN - Hotel Zlín. Čas od 9 do 17 hod 
12. -13. 9 2024  Valašské záření Vsetín
19. 9. 2024  Zahájení půlročního intenzivního kurzu tarotu. 
21.9. Historický řemeslný trh v Brušperku - Braunsberg historicus – spolek pro ochranu kulturního dědictví
Seznam akcí budu postupně doplňovat. Kurzy

Kurz: Cínovaný šperk pro začátečníky

Kurz je určený pro 4 osoby. Tento kurz probíhá v sobotu dle vypsaných termínů ve Valašském Meziříčí.  

Pro rok 2024 plánuji 1- 2 kurzy. 

Co se na kurzu naučíte:

Naučím vás základy cínování. Očištění minerálu, zasazení minerálu do obruby a následného vytvoření šperku. Ukážu Vám jak přidávat do šperku korálky, perličky. Ukážu vám jak ocínovat surový kámen nebo krystal. Naučím vás vytvořit drobné náušničky do sady ke šperku. Dám vám návod jak o šperk následně pečovat. Naučím vás bezpečnosti práce. Ukážu vám ochranné pomůcky. Dám vám kontakty na internetové obchody k nákupu materiálu. 

Co si z kurzu odnesete: 1-2 vytvořené šperky dle vaší zručnosti. Co je v ceně: veškerý materiál a pomůcky k cínování. Na výběr bude z minerálů a uměleckých skel. Je možno přinést si i vlastní minerál. Ale ten si později můžete ocínovat i sami :-) V ceně je drobné občerstvení při pauze. Káva čaj, jujce, minerálka. Co si z kurzu odnesete: dovednosti, které jsem pilovala několik let a které vám předám. Cínovaný šperk, možná i dva. Radost z tvorby a ze získaných nových dovedností. Já sama jsem prošla třemi kurzy. Cínování skrývá spoustu technických záludností a zkrotit nepoddajný cín, není bez odborného vedení zrovna jednoduché. Pokud si toužíte zasadit své oblíbené minerály do šperku. Udělat dárky pro své blízké a jste kreativní a rádi se učíte nové věci. Pak je tento kurz vhodný zrovna pro vás. Termíny probíhají vždy po dohodě nebo dle vypsaných termínů. Cena za osobu : 3333 Kč. Cínování je o technice, trpělivosti a radosti z cínování.

Kurz cínovaný šperk pro pokročilé 

Kurz je určený pro 4 osoby. Tento kurz probíhá v sobotu dle vypsaných termínů ve Valašském Meziříčí. 

Čas: 10 -18 hod. Někdy tvoříme i déle. 

Kurz je určen pro mírně pokročilé. V kurzu se budete učit pracovat s plechem, osadit minerály a sklo do lůžka, přicínovat k plechu. Zakomponovat do tvorby drobné korálky a perličky. Vytvoříte si vlastní sponu do vlasů a brož. Naučím vás bezpečnosti práce. Ukážu vám ochranné pomůcky. Dám vám kontakty na internetové obchody k nákupu materiálu. Dám vám návod jak o šperk následně pečovat.

Co je v ceně: veškerý materiál a pomůcky k cínování. Minerálů a umělecké skla. Je možno přinést si i vlastní minerál. Ale ten si později můžete ocínovat i sami :-) V ceně je drobné občerstvení při pauze. Káva čaj, jujce, minerálka. Co si z kurzu odnesete: sponu do vlasů nebo brož. Při zručnosti a šikovnosti obojí. Dovednosti, které jsem pilovala několik let a které vám předám.  Radost z tvorby a ze získaných nových dovedností. Já sama jsem prošla třemi kurzy. Cínování skrývá spoustu technických záludností a zkrotit nepoddajný cín, není bez odborného vedení zrovna jednoduché. Cena: 3333 Kč 
Intenzivní půlroční kurz tarotu

Tarotu jako takovému se věnuji přes dvacet let. V roce 2010 vznikl první kurz tarotu. Mými kurzy prošlo kolem 50 studentů. Tarot je pro mě životní filozofie, vědění a láska. Nikdy jsem nepůsobila jako klasická kartářka. Stále zůstávám v pozici terapeutky, lektorky a především výtvarnice. Výuce tarotu se věnuji jelikož chci lidem předávat vědění, poznání a naučit je pomocí symbolu, archetypů, čísel, barev a významu živlů lepší orientaci ve svém životě. V kurzu se budete učit v 10 lekcích poznávat významy jednotlivých karet, stejně jako se děti učí ve škole poznávat písmena a následně číst. Co se týká tarotu a věštění, je mnoho povolaných a málo vyvolených. Spoustu z nás umí číst, ale již málo z nás napíše román či sbírku básní. Mým úkolem, je naučit Vás v tarotu číst, aby jste se mohli naučit lépe orientovat v životě a stali se postupně vědomími. K tarotu jako takovému mám velikou úctu, jelikož mu vděčím za duchovní poznání a osobní rozvoj, který mě dovedl k vědomějšímu životu. 

Kurz tarotu: 

 Kurz se skládá z 10 lekcí. Každá lekce trvá 3 hodiny. První lekce je pohodová. Povíme si o významu a  historii tarotu a základní informace k etice.  Ukážeme si karty, knihy a tarotový deník. Vaším hlavním úkolem po první lekci,  bude pořídit si vhodné karty a nějaký pěkný sešit na Váš tarotový deník. V dalších lekcích již bude probíhat výuka. Od třetí lekce začne probíhat i praktická část v každé lekci. Toto bude trošinku změna oproti minulým kurzům. Kurz bude veden více prakticky. V deváté lekci si napíšeme závěrečný test. V desáté lekci ještě probíhá výuka. Dostanete opravené testy. Probereme poslední dotazy. Obdržíte osvědčení o absolvování kurzu. Následně probíhá posezení a malý, závěrečný večírek :-)  V kurzu vyučuji symboliku Rieder White tarot. 

Začátek kurzu: 19. 9. 2024 čtvrtek . 

Lekce budou probíhat 2x za měsíc. Vždy ve čtvrtek od 17 do 20 hod.

Místo konání: Kurz bude probíhat v krásném obchůdku Ametyst - Valašské Meziříčí   ( na náměstí )

V obchůdku bude možnost občerstvení- káva, čaj a sušenky, které jsou v ceně kurzu. 

Cena 7990 Kč za 10 lekcí včetně tištěných materiálů.

První splátka 4000 Kč pro rezervaci místa do 30.6. 2024

Druhá splátka 3990 Kč do 31.8. 2024.  Počet účastníků omezen. 

Budu se těšit na společné setkání a pronikání do moudrosti ukryté v tarotu. 

Sylva Kiara lektorka tarotu.  

Každý kus originál

Informace

Ochrana soukromí

Obchodní podmínky 

Obchod

Nastavení obchodu

Rychlý kontakt

Kontaktujte mě