Akce

Rok 2023

PODZIM 2023
Krásný den.
V říjnu a v listopadu se se mnou můžete setkat na těchto akcích: 
14. 10. 2023 sobota Lidečko - AgroFyto Hospodářský den - řemeslný jarmark.
21. 10. 2023 sobota Minerál EXPO Zlín - hotel Zlín (bývalá Moskva)
28. - 29. 10. 2023 víkend Šperkařský festival Kroměříž - Výstaviště
.17. - 18. 11. 2023 pátek a sobota. Valašský krajkářský řemeslný jarmark Valašské Meziříčí. 
Pozor bude změna místa ! ZŠ Šafaříkova.
25. - 26. 11. 2023 Víkend .Festival zdraví. Kroměříž - Výstaviště.

Kurzy

Kurz: Cínovaný šperk

Co se na kurzu naučíte:

Naučím vás základy cínování. Očištění minerálu, zasazení minerálu do obruby a následného vytvoření šperku. Ukážu Vám jak přidávat do šperku korálky, perličky. Ukážu vám jak ocínovat surový kámen nebo krystal. Předvedu vám jak ocínovat plech. Naučím vás vytvořit drobné náušničky do sady ke šperku. Dám vám návod jak o šperk následně pečovat. Naučím vás bezpečnosti práce. Ukážu vám ochranné pomůcky. Dám vám kontakty na internetové obchody k nákupu materiálu. Ukážu vám jak nafotit šperk, aby jste se sním mohli chlubit svým přátelům. Co si z kurzu odnesete: 1-2 vytvořené šperky dle vaší zručnosti. Jedny malé náušničky. Co je v ceně: veškerý materiál a pomůcky k cínování. Na výběr bude z cca 100 minerálů a uměleckých skel. Je možno přinést si i vlastní minerál. Ale ten si později můžete ocínovat i sami :-) V ceně je drobné občerstvení při pauze. Káva čaj, jujce, minerálka. Co si z kurzu odnesete: dovednosti, které jsem pilovala několik let a které vám předám. Cínovaný šperk, možná i dva a jedny náušničky. Radost z tvorby a ze získaných nových dovedností. Já sama jsem prošla třemi kurzy. Cínování skrývá spoustu technických záludností a zkrotit nepoddajný cín, není bez odborného vedení zrovna jednoduché. Pokud si toužíte zasadit své oblíbené minerály do šperku. Udělat dárky pro své blízké a jste kreativní a rádi se učíte nové věci. Pak je tento kurz vhodný zrovna pro vás. Termíny probíhají vždy po dohodě nebo dle vypsaných termínů. Cena za osobu : 2999 Kč. Cínování je o technice, trpělivosti a radosti z cínování.

Kurz cínovaný šperk 2

Kurz je určený pro 4 osoby. Tento kurz probíhá v sobotu dle vypsaných termínů ve Valašském Meziříčí. Kurz probíhá v podstatě stejně jako individuální kurz. Jen je pro více účastníku a o víkendu. Cena 2500 Kč za osobu.

Kurz cínovaný šperk 3 - Cínovaná spona do vlasů a brož. Tento kurz je určen pro mírně pokročilé. V kurzu se budete učit pracovat s plechem. Vytvoříte si vlastní sponu do vlasů a brož. Délka kurzu i cena je stejná jako u kurzu začátečník. Cena kurzu: 2999 Kč pro jednu osobu.

Těším se na vás v mé dílně :-) Sylva Šmardová

Kurz: Výklad tarotu

Srdečně zveme všechny zájemce na KURZ TAROTU:

Cesta poznání k vyššímu vědomí. Tarot je studnicí moudrosti a nedoceněným pokladem poznání. Nahlédněte s námi do skrytých moudrostí. Kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé. Kurz je rozdělen do 10 lekcí a bude probíhat 2 x měsíčně.

Zahájení: 7. března 2021 2021

Čas : 17.30 - 20.30 hod

Místo konání : nádherný obchod Ametyst. Valašské Meziříčí. Obsah kurzu: znalost 78 karet. Historie tarotu. Mytologický význam karet. Etika kartáře. Tarot v oblasti vztahů, zdraví a zaměstnání. Techniky výkladů. Základy o významu živlů a čísel. V ceně jsou tištěné materiály s obsahem každé lekce a cvičení s kartami na dané téma a měsíc. Používat budeme : Rider Waite TAROT Cena : 9360 Kč. ( Možnost platit ve dvou splátkách. )

Kontakt pro přihlášky a informace: Sylva Šmardová

Monika Bohačíková

Osobně obchod Ametyst Valašské Meziříčí- náměstí.

Kurzy malovaní na hedvábí

Jedná se o individuální kurz pro 1- 2 osoby v malebné vesničce na Valašsku.

V kurzu Vás naučím práci s napařovacími barvami, malování konturami na rámech, práci se zažehlovacími barvami. Ukážu Vám jak vytvořit jedinečný originální šátek nebo šálu. Dále Vám ukážu co všechno je možné z hedvábí vyrobit. Získáte tak informace a dovednosti, jak vytvořit šálu, šátek, mandalu, taštičku, šperk, kravatu pouzdro na brýle nebo obraz. Naučím Vás jak následně o hedvábí pečovat. Doporučím internetové obchody, kde nakupovat materiál. Na kurz potřebujete : nadšení, dobrou náladu a chuť tvořit. Dále svačinu, psací potřeby a sešit na poznámky, starší oblečení, které je možné ušpinit barvami na textil.

Co krásného si z kurzu odnesete: Ručně malovanou šálu o rozměru 150 x 40 cm nebo šátek 74 x 74 cm z hedvábí ponge 5. Dále vědomosti a radost z vytvořeného originálního díla.

Cena: 1500 Kč za osobu. 

Kapacita kurzu: 1 - 2 osoby.

Doba trvání kurzu cca 5 hodin. V ceně kurzu je 1 šála nebo jeden šátek. Získané znalosti.

Drobné občerstvení, káva a čaj. Termín dle osobní domluvy.

Při zájmu o kurz mě kontaktujte do osobní zprávy.

Dále: KURZ MALBY NA HEDVÁBÍ PŘÍMO VE VAŠÍ OBCI ČI MĚSTĚ.

Tento kurz je určen pro 4 - 6 osob.

Cena : 1200 Kč za osobu.
( Pouze Valašsko. Jsem špatný řidič :-) Při zájmu mě kontaktujte prosím na e-mail nebo telefonicky. 

S přáním krásných dnů Sylva Šmardová.